Okeyde Taş Saymanın Önemi

0
973
Facebook okey, Facebook okey oyna

Okey en çok oynanan ve giderek yaygınlaşan bir oyundur. Bu oyunun evrensel olması da oldukça güzeldir. Yani yurtdışına gittiğinizde de rahatlıkla okey oynayabilir ve çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Fakat iyi bir okey oyuncusu olmak için bazı konularda bilgi sahibi olmak gerekir. Zira sürekli yenildiğiniz bir oyundan zevk alamazsınız. Dolayısı ile o oyunu oynamak istemez, hatta diğer oyuncuların nasıl bu kadar şanslı olduğunu düşünür durursunuz. Fakat aslında iş sadece şansta değil aynı zamanda okey tekniklerini bilmeden geçmektedir. Bu konuda da size iyi hizmet sunan okey oyna siteleri en iyi şekilde yardımcı olarak en güzel içerikleri sizlere sunmaktadır.

İlk olarak iyi bir okey oyuncusu olma yolunda dikkat edilmesi gereken ilk kısım taş saymaktan geçmektedir. Çünkü bu oyunda takip etmeniz gereken tek kısım sıranın size gelip gelmediği değildir. Siz taş saymalısınız ki elinize gelen taşları çok daha mantıklı bir şekilde dizebilin. Aksi takdirde çıkmış taşları boş yere bekler durursunuz ve “tek taş bekliyordum” diye söylenirsiniz. Fakat asıl olay taşın başkaları tarafından çıkıp çıkmadığıdır. Buna dikkat eden oyuncular çok daha iyi oyunlar çıkartarak sizlere karşı üstünlük sağlarlar. Dolayısı ile bu konuda bilgili olmanız sizi bir adım öne taşıyacak ve çok daha iyi yerlere gelmenize yardımcı olacaktır.

İlk olarak okey indir hizmeti veren bir siteden bir okey oyunu edinin. Daha sonra elde ettiğiniz bu oyunda denemeler yaparak kendinizi geliştirmeye çalışın. Bilgisayara karşı oynarken daha rahat olacağınız için streste yapmazsınız ve çok daha bilinçli bir şekilde oyununuza devam edebilirsiniz. Çıkan taşları tek tek not edin ve size gelme imkânı olan taşları elinizde biriktirmeye çalışın. Bu sayede üçlü, dörtlü ve beşli sıralar yapabilirsiniz. Burada ilk dikkat edilecek kısım ise elinizi dizdikten sonra nelere ihtiyacınız olduğunu hemen kafanızda canlandırıp, sadece diğer oyuncuların oynadığı taşlara odaklanmanızdır. Daha sonrasında onların oynadıkları taşlara göre kafanızda planlamalar yaparak ihtiyacınız olan taşları değiştirebilir ve çok daha gelme olasılığı olan taşları biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Eğer bu şekilde dikkatli olursanız tüm bedava okey oyunlarında kazanma şansınız artacaktır. Zaten okey oynayan oyuncuların büyük bir kısmına dikkat edecek olursanız, rakiplerinin attığı taşları çok iyi bir şekilde takip ettiklerini göreceksiniz. Genelde “Sarı 5 sendeymiş, o benim elimi kilitledi” gibi laflar duyarsınız. Buradan sizin hangi taşı attığınızı bildiklerini anlayabilirsiniz. Yani olay saatlerce kendi okey istakanıza bakmak değil, tam aksine çevrenizde olan olayları iyi takip edip, etmediğinizi ölçmekten geçmektedir. Siz çevrenizde olan yani masada olan hareketlilikleri iyi bir şekilde takip ederseniz, elinizde tutacağınız taşlara da o kadar kolay karar verirsiniz. Böylece çok daha iyi bir oyuncu olarak arkadaşlarınızın saygısını kazanabilirsiniz.

okeytaslar

okeytaslar

Görüldüğü üzere okey sadece basit bir şans oyunu değildir. Bu oyunda şansı yaratan aslında kendi zekânızdır. Dolayısı ile zekânızı geliştirmek adına bu tarz bilgileri öğrenmeniz ve uygulamaya çalışmanız çok faydalı olacaktır. Zaten bu bilgileri kullanmanız sadece okey oyununuza değil, aynı zamanda günlük olağan işlerinizde de işinize yarayacaktır. Böylece etrafınızda olan olayları daha rahat bir şekilde fark edecek ve yorumlamalarınızı çok daha basit bir şekilde yapabileceksiniz. Yani okey oynayan oyuncuların çok daha pratik zekâ oldukları ve yaşantılarının büyük bir kısmında daha rahat ettikleri görülmüştür. Sizde iyi bir okey oyuncusu olmak istiyorsanız, sitemizde yer alan diğer içeriklere de göz atabilir ve buradan öğrendiğiniz bilgiler sayesinde kendinizi hızla geliştirebilirsiniz. Böylece okey oynarken her zamankinden çok daha fazla keyif alabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER