Java Çalışmıyor

0
946
Facebook okey, Facebook okey oyna

Bu gün itibariyle artık google chrome v45 versionunu çıkarmıştır ve otomatik olarak chrome tarayıcınız kendini güncellemiştir. Bu güncellemesi sonra npapi eklentisi devre dışı bırakılıp tamamen chrome’den kaldırılıp aktifleştirilmesi imkansız hale getirilmiştir. Uzun lafın kısası şu artık Chrome kullanarak Java oyunları oynayamayacaksınız. Okey, tavla vb java oyunlarını Chrome’dan açmamanızı tavsiye ederiz. Bunun için diğer tarayıcılara yönelmenizi tavsiye edebilirim. Özellikle de Opera tarayıcını tavsiye ederim. Hiç bir soru sormadan okey oyunlarına girebileceksiniz. Uzun vadeli olarak kullana bileceğiniz kullanışlı bir tarayıcıdır.

Java Açmıyor?

Opera yükledim fakat okey acilmiyor, okey çalışmıyor diyorsanız java.com.tr sitene girerek yeni sürümünü indirip yükledikden sonra Opera’yı kapatip tekrar açın. Opera indirdikden sonra flash player yüklemeniz gerekecektir. Takıldıgınız okey sitesinde yada vb bir sitede radyo dinleyecek olursanız büyük ihtimal flash player yükle uyarısı verecektir. Google’a girip flash player yazıp çıkan ilk siteye girerek indirip kura bilirsiniz.

Chrome’dan Okeye Giremiyorum

Evet ilk paragrafta da bahsettiğimiz gibi okey çalışmıyor gibi sorunu olan arkadaşlara Opera’dan yanı sıra Mozilla’yıda tavsiye ederim. Fakat siz ilk tavsiyeme uyun kesinlikle pişman olmayacaksınız buna eminim. Sorunları olanlar yazımın altına yorum yazarlarsa yardımcı olabilirim. Okey çalışmıyor sorununuza çare olduysam ne mutlu bize.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER